Pimapen pencerelerde çift açılım sistemi

çift açılım sistemiÇift açılım pimapen kanatların 75 derecelik açı ile açıldığı pencere sistemleridir. En büyük avantajı ise perdemizi açmadan evin içini havalandırabiliyoruz. Kullanışlı bir sistemdir.

Pvc pimapen pencereler ilk çıktığında hatta son yıllara kadar tüketimin yaklaşık % 95 beyaz tercih ediliyordu. Doğal bir görünümü tercih edenler ise günümüzde ahşap kaplamalı pencereleri tercih etmeye başlamıştır. Ahşap kaplamalı pencerelerin tüketimi ise yaklaşık %20 dir. Mevcut apartmanlarda kullanılan pencere rengi genelde beyaz olduğu için uyumu sağlamak için beyaz pvc tercih edilmektedir. Farklı renge müsade edilen konutlarda ise ahşap renkli pencereler tercih edilebilmektedir. Diğer bir kaplama rengi ise altın meşe kaplama rengi müstakil yapılarda tercih edilmektedir. Diğer renk seçenekleri ise Antik meşe folyo kaplama ve maun rengidir.

Balkonların kapalı mekan olarak kullanılması için daha kalın sürgülü sistem pvc kullanılır. Özellikle balkonlarda kullanılır. İç mekanlarda tercih edilmezler. Bu sistemde kanatların daha rahat çalışması için fırça conta kullanılır buda lastik contaya göre ısı yalıtımını nispeten azaltmaktadır. Havalandırma ihtiyacının gerekli görüldüğü yerlerde tercih edilebilir. Pvc pencerelerde en önemli konulardan biride profil içerisinde kullanılan destek sacıdır. Destek sacı pvc’ nin mukavemetini artırır.

duşakabin
Bu yazı pencere, pimapen, pvc kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Pimapen pencerelerde çift açılım sistemi için 3 cevap

  1. hüseyin demir der ki:

    slm; tek açılım pencere ile çift açlım pencerede ki fiyat farkı varmıdır varsa tahmini ne kadar bunlarda sorunsuz kullanılması gereken malz saygılar

  2. Zyah der ki:

    Woot, I will ceirtanly put this to good use!

  3. emine der ki:

    merhaba, kiracı olduğumuz evde fransız balkon yapılmış… bildiğiniz klasik kapı sistemi uygulanmış. bu kapıyı yıkarıdan açılır yapmamız yada sürgülü hale getirmemiz mümkün mü onu öğrenmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir