Pvc pencere Pimapen yaptırmadan önce dikkat

pimapen panjurSon yıllarca bir çok pvc pencere (pimapen) markasının çıkması üzerine herkezin kafası karıştı. Birbirinden çok farklı fiyatlar farklı söylemlerden hangilerine inanacağını bilmeyen kullanıcılarımızı bilinçlerdirmek adını yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Pvc pimapen pencere seçerken karşımıza birçok pencere markaları ve modeller çıkar. İlk önce konusunda uzmanlaşmış üretici firmalardan evimizin durumuna göre yardım almalıyız. Penceremizi yaptıracağımız firmanın işini iyi bilen ve yapan bir firma olması gerekmektedir. Genel olarak pvc pencere modelleri genişliklerine göre ayrılmaktadır. Buna göre 5 cm, 6cm , 7cm 7,5 cm kalınlığa kadar pvc modelleri bulunmaktadır. Pvc pencerelerde kullanılan profil ve camlar ses, ısı ve mukavemeti ikisi birlikte sağlamaktadır. Isı yalıtımına yönelik camlarda farklı özellikleri ile müşterilere farklı çözümler üretebilmektedir. Özellikle sıcak bölgelerde konfor cam kullanılması içerisindeki film tabakası ile güneşin ısısının %30-%40 arasında daha az girerek içerinin daha serin olmasını sağlıyor. Isıcam Es ise evin içindeki havanın evin içerisinde kalmasını sağlıyor, caddeye bakan gürültülü yerlerde Akustik Lamine Cam kullanılarak çok etkin bir ses yalıtımı sağlanabilmektedir. PVB’li Lamine Camlar ise güvenliğin gerektiği yerlerde emniyeti sağlamak için kullanılmaktadır.

Pvc pencere sistemi seçerken kullanılan malzemenin kalite belgeleride önemlidir. Dikkat etmemiz gereken kalite belgeleri ise TSE, ISO, Avrupa Pencere Üreticileri Fedarasyonuna Üye Olan ve onların kalite standartlarına sahip bir profil seçmemiz profilimizde uzun vadede daha iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Kaliteli imal edilmiş bir profil, iyi alınış bir ölçü ve düzgün şartlarda iyi monte edilmiş bir pencere uzun yıllar servis gerektirmeyecektir. Ancak pvc pencereler zamanla ısıya maruz kalması, kullanımla sarkan , esneyen ve benzeri durumlar olduğunda bu müşteri tarafından şirkete iletildiğinde servis aracılığı ile giderilmektedir.

Pvc pencerelerin sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Kansere yol açıyor dedikodusu asılsızdır. Dünya Sağlık Örgütünün pvc fabrikalarında veya pvc pencere kullanımında herhangi tespit edilmiş bir vakası yoktur.

Pvc pencere sistemleri çok iyi bir ısı yalıtımı sağlamak amacı ile kapatıldığında içeri ile dışarı arasındaki hava sirkilasyonunu tamamen kesmesinden dolayı kısmi bir dezavantaj oluşturmaktadır. Bu dezavantaj için bir firma tarafından havalandırma profili düşünülmüş ve bu havalandırma profili mevcut camı 4 cm kısa yapılarak üst kısma monte edilmiş havalandırma profilinin üzerinde bulunan havalandırma delikleri sayesinde hava sirkilasyonunu sağlayan sağa ve sola hareket eden sürgülü kullanışlı bir üründür. Bunun dışında çift açılım sistemleri ile de camı tamamen açmadan evimizin içine oksijen girmesini sağlayabiliriz.

duşakabin
Bu yazı pencere, pimapen, pvc kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Pvc pencere Pimapen yaptırmadan önce dikkat için 4 cevap

 1. Duygu Arıcı der ki:

  Merhaba bu yaz evime pimapen yaptıracağım ama siz hangi markayı önerirsiniz ?

 2. METİN GÜNDÜZ der ki:

  Urla-iskeledeki evimdeki pencere ve pancur ve kapıları PIMAPEN pencere ve Motorlu PIMAPEN pancurlarla değiştirmeyi planlıyorum .
  İZMİR de bayii veya yetkili firmalar kimlerdir .
  Ayrıca kabaca fiyatlar ve maliyet konusunda aşağı yukarı kabaca bir bilgi verirseniz memnun olurum

 3. erkal kıyançiçek der ki:

  MERHABA..BEN EVİMDEKİ CAMLARIMI DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM HANGİ MARKA OLACAĞINA KARAR VEREMEDİM.BİRAZ KOMPEN ÜZERİNE YOĞUNLAŞIYORUM..NASIL BİR MARKA ..BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

 4. hakan der ki:

  # PROJE ICIN DOĞRAMA ÖLÇÜLERİ:

  78*206 KAPI 176*141 PENCERE ( Salon )

  78*214 KAPI 137*140 PENCERE ( Kucuk Oda )

  118*204 KAPI ( Yatak Odasi )

  # Proje Detaylari ve Kullanilacak Malzemeler:

  PVC 70 mm egepen zendow seri olacak.
  Pencereler sadece 2 bolmeli, sag tarafta tek kanat olacak ve standart acilim.
  Pencere ve kapilarda Pervaz kasa. ( pervazli )
  Kapilar enlemesine iki bolmeli olacak ve her iki bolumde altli ustlu CAMLA kapli olacak.
  ISICAM sinerji kulllanilacak. ( Cıft Cam)
  Kapi ve pencereler sadece iceriden kilitlenecek, Dis kapilarda sadece acma kolu bulunsun.
  Kapi ve pencere acma kollari kaliteli olanindan kullanilsin
  3’luk Beyaz Mermer .
  Kapi esikleri standarttan biraz daha yuksekte olacak, ( yagmur yagdiginda su girmemesi icin )
  Montaj esnasinda Ferforjeler gerek olursa sokulecek ve ayni sekilde yerine takilacak.
  Montajda: pencerelerin iç yüzeylerinde “AKRİLİK MASTİK “kullanılıp ,dış yüzeylerinde ise su sızdırmazlığından dolayı “SİLİKON MASTİK ” uygulanacak.
  Montajda: profilin içine destek sacı koyulacak.
  Sokulen eski dogramalar ve moloz artiklari evin disina tasinip, cope kaldirilacak ve ev temiz birakilacak.

  Yukaridaki projeye gore bir teklif verirseniz cok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir